Uskutočnilo sa 2024

Regenerácia zamestnancov spojená so školením

V termíne od 18. – 20.6.2024 sme spojili regeneráciu pracovnej sily so školením a poznávacím pobytom v Mikulove. V rámci vzdelávacieho procesu sa naši pracovníci zúčastnili prednášky “ Ako zvládnuť stres“. Lektorkou bol klinická psychologička PhDr. Barbora Kuchárová, PhD, MBA. Voľný čas si pracovníci užívali v slnkom zaliatej Pálave.

Vychádzky v okolí zariadenia

Pekné slnečné dni s našimi klientmi trávime častými vychádzkami v okolí zariadenia, v blízkom parku a zrekonštruovanom parku pri Múzeu v Senici.

Pečenie šamrolí

Dňa 31.05.2024 sme sa so skupinkou klientiek v rámci aktivačnej pracovnej činnosti venovali pečeniu šamrolí. Cesto sme si zarobili v predstihu. Dnes sa konalo samotné pečenie a plnenie šamrolí sladkým snehom. Poobede sme si na nich pochutnali a posedeli pri káve.

Váľanie mája

Vo štvrtok, 30. mája, zneli z jedálne nášho zariadenia opäť zvuky heligonkárov. Ani sme sa nenazdali a máme tu koniec mája. Symbolicky sme máj zvalili pri hudbe a výbornom občerstvení.

Vystúpenie švajčiarskeho súboru

Popoludní, dňa 9. mája, mali naši klienti krásny kultúrny zážitok. Pred DAV- om sa konalo vystúpenie folklórneho švajčiarskeho súboru Trachtenguppe Kussnach am Rigi. Ďakujeme za pozvanie Mestu Senica.

Varenie gulášu

Dňa 09.05.2024 sme sa zúčastnili II. ročníka súťaže vo varení gulášu organizovanej DD a DSS Sereď. Podujatie sa konalo vo vonkajších priestoroch zariadenia. Počasie bolo príjemné, slnečné. Traja klienti v sprievode inštruktorov sociálnej rehabilitácie sa pustili do varenia hovädzieho kotlíkového guláša. Boli sme úspešní. Porota ohodnotila náš guláš 2. miestom.

Stavanie mája

I v tomto roku sme si dňa 30.04. symbolicky pripomenuli stavanie mája. Podujatie sa konalo v jedálni zariadenia z dôvodu rekonštrukčných prác v našom zariadení. Nič to však nemenilo na výbornej atmosfére, ktorú nám spevom a hudbou zabezpečili heligonkári. Zaspomínali sme si i na roky minulé fotografickou prezentáciou stavania mája, ktoré sa tradične konalo pred zariadením. A nechýbalo výborné občerstvenie.

Veľkonočné dielničky v Mestskom kultúrnom stredisku v Senici

Dňa 28.3. sme sa so skupinkou klientov zúčastnili veľkonočných dielničiek. Maľovali sme vajíčka, skúšali sme rôzne techniky, učili sme sa pliesť veľkonočné korbáče pod vedením skúsených lektorov. Strávili sme príjemné a inšpiratívne dopoludnie.

Pečenie štrudle

Zariadenie rozvoniavalo škoricou a jabĺčkami…. Dňa 26.03. sme s klientmi piekli jablkové štrudle. Spomínali sme na pečenie doma, na obľúbené koláče. Vládla príjemná atmosféra. Po obede sme si posedeli a vychutnali štrúdle s voňavou kávou.

Veľkonočné trhy

I v tomto roku, 20.marca 2024, sme sa na základe pozvania Trnavského samosprávneho kraja v Trnave zúčastnili veľkonočných trhov konaných už tradične v priestoroch parkoviska TTSK Trnava. Počasie nám prialo, bolo krásne slnečno. Opäť sme s hrdosťou prezentovali práce našich klientov. Následne sme vo veľkonočných trhoch pokračovali v našom zariadení.

Štrkovecká barónka v Galante

Dňa 19.marca 2024 sme sa aktívne zúčastnili 18.ročníka prehliadky umeleckej tvorivosti klientov zariadení sociálnych služieb Štrkoveckej barónky organizovanej DSS Šoporňa – Štrkovec. Podujatie sa konalo v priestoroch Mestského kultúrneho strediska v Galante. Naši klienti s inštruktorkami sociálnej rehabilitácie vystúpili v tanečnej kategórii s vystúpením – Mexické dievča. Opäť krásne zážitky, nové stretnutia a inšpirácia pre ďalšiu prácu.

Výstava v Záhorskom osvetovom stredisku v Senici

So skupinkou klientov sme dňa 08.03. navštívili výstavu pod názvom Výtvarná Senica v Záhorskom osvetovom stredisku v Senici. Na výstave boli prezentované práce výtvarníkov z okresov Senica a Skalica. Tvorba bola rôznorodá, pestrá.

Brigáda pred zariadením

Dňa 07.03. pre si zorganizovali brigádu pred zariadením, vyčistili sme hriadky od lístia, upravili vchod do zariadenia.

Beseda so Stanislavom Motlom

V stredu, 6. marca, sme sa s klientmi zúčastnili besedy so známym českým publicistom a redaktorom Stanislavom Motlom. Podujatie sa konalo v DAV-e. Témou besedy – Sám medzi vrahmi – bol príbeh slovenského chlapca, ktorý prežil dlhšie obdobie medzi nacistami. Súčasťou podujatia bol aj premietanie filmu.

Fašiangová zábava

Fašiangové obdobie sme i v tomto roku zakončili výbornou zábavou. Dňa 08.02. sa z nášho zariadenia ozývali zvuky hudby, smiechu. Nechýbali ani fašiangové masky, ktorých bolo i tento rok neúrekom. A samozrejme výborné občerstvenie – fašiangové šišky a chlebíčky.

Rekonštrukcia nášho zariadenia

V stredu, 7. februára 2024 sa pred budovou nášho zariadenia konal tlačový brífing a zároveň odovzdávanie stavby. Mesto Senica sa púšťa do náročnej rekonštrukcie budovy nášho zariadenia, ktorej je vlastníkom s pomocou úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Rekonštrukcia spočíva v zateplení obvodového plášťa a strechy, výmeny okien a dverí, zastrešenie hlavného vchodu a vybudovanie rampy pre imobilných klientov. Stavebné práce začnú v závislosti od poveternostných podmienok na prelome mesiacov február a marec. Predpokladané ukončenia rekonštrukčných prác je v závere tohto roka.

Koledníci Dobrej noviny

V rámci koledníckej akcie – Dobrá noviny, prišli našich klientov dňa 05.01.2024 navštíviť deti zo Senice v sprievode miestneho kaplána a zvestovať im radostnú správu o narodení pána Ježiša. Zaspievali vianočné piesne, koledovali vinše. Na záver sme si všetci spoločne zaspievali najkrajšiu pieseň – Tichú noc.